Zapraszam również na mój profil na Facebooku: https://www.facebook.com/bernadetta.darska

oraz na moje konto na Instagramie: https://www.instagram.com/bernadettadarska/

sobota, 26 października 2019

PIK-owy Laur dla "Nowości Książkowych"


Radość i wielkie wzruszenie! Mój blog „Nowości książkowe” został nagrodzony PIK-owym Laurem!  To fantastyczny prezent na dziesięciolecie bloga. Najpierw pisałam na Onecie pod nazwą „A to książka właśnie!”, potem zmieniłam tytuł na „Nowości książkowe” i przeniosłam się do serwisu Blogger. Wszystko zaczęło się latem 2009 roku. PIK-owy Laur to nagroda przyznawana przez Polską Izbę Książki dziennikarzom najciekawiej prezentującym książki i promującym czytanie w mediach drukowanych, audiowizualnych i elektronicznych oraz w internecie. W pierwszej kategorii nagrodzono „Zeszyty Literackie”, w drugiej program „Xięgarnia” (TVN24), mój blog doceniono w trzeciej kategorii. W poprzednich latach PIKowy Laur otrzymali m.in. Magdalena Mikołajczuk (Polskie Radio PR 1), Barbara Marcinik (Radiowa Trójka), Jerzy Jarniewicz („Literatura na Świecie”), Roman Kurkiewicz (TOK FM), Piotr Bratkowski („Newsweek”), Justyna Sobolewska („Polityka”), Paweł Goźliński („Książki. Magazyn do Czytania”), Katarzyna Janowska („Przekrój”), Piotr Kofta („Dziennik”, dodatek „Kultura”) czy Michał Nogaś (Radiowa Trójka). Bardzo dziękuję członkiniom i członkom jury za uznanie. Gratuluję nagrodzonym w dwóch pozostałych kategoriach i wszystkim nominowanym – to zaszczyt znaleźć się w tym gronie. Przede wszystkim dziękuję jednak Wam, moim Czytelniczkom i Czytelnikom! Bez Was nie byłoby tej nagrody i tego bloga!
P.S. Bardzo żałuję, że nie mogłam być na gali, ale przebywam teraz służbowo w Berlinie. Reprezentował mnie mąż, Tomasz Białkowski (na zdjęciu).

2 komentarze:

  1. Wow, wielkie gratulacje, cieszę się bardzo .

    OdpowiedzUsuń
  2. Serdeczne gratulacje! Jestem stałą czytelniczką, więc tym większa radość, że Pani blog został doceniony. Wszystkiego dobrego. Pozdrawiam, Dominika Ławicka

    OdpowiedzUsuń